Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Wsiadaj za kierownicę z pełnym spokojem. Z własnym alkomatem to możliwe
Wsiadaj za kierownicę z pełnym spokojem. Z własnym alkomatem to możliwe

Choć walka z problemem prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu trwa od wielu lat i stosowane są w niej najróżniejsze środki, mimo pewnych istotnych sukcesów nadal nie udało się go ograniczyć do poziomu, w którym można byłoby go uznać za mało istotny. Zagadnienie to jest dość złożone. Nie wszyscy z kierowców, którzy nie powinni prowadzić, robią to w toku nieodpowiedzialnej zabawy. Niezwykle ważną kwestią jest nieświadomość dużej części z nich.

Czy już wytrzeźwiałem?

Szczególne wzmożenie policyjnych kontroli ma miejsce przy okazji wszelkiego typu świąt, ale także np. po weekendach. Nie bez przyczyny. To wówczas zatrzymywanych jest najwięcej kierowców w stanie, w którym absolutnie nie nadają się oni do tego, by zajmować miejsce za kierownicą. To jednak jeszcze nie powinno nikogo zaskakiwać. Istotniejszą jest informacja, że często więcej niż 70% takich osób piło dzień wcześniej, wielu więc nawet nie spodziewa się, że badanie trzeźwości spowoduje, że znajdą się w opałach. Ci stanowić mogą nie mniejsze zagrożenie od tych dużo bardziej pijanych zuchwałych, którzy decydują się na prowadzenie pojazdu z premedytacją, jednak świadomi swojego stanu z różną skutecznością usiłują zachowywać szczególną ostrożność by nie zwracać na siebie uwagi. Nigdy więc dość przypominać, że dobre samopoczucie, o które bardzo łatwo zwłaszcza po dobrym śniadaniu i ustąpieniu głównych objawów kaca, nie stanowi żadnej przesłanki pozwalającej sądzić, że organizm już uporał się z alkoholem.

Swoje pierwsze kroki po zakrapianej imprezie odpowiedzialny kierowca powinien kierować więc na najbliższy posterunek policji, gdzie zazwyczaj znajduje się ogólnodostępny alkomat. Bywa jednak, że jest to kłopotliwe – czasem np. do takiego miejsca jest daleko.

Bez trudu rozwiej wszelkie wątpliwości

Własne urządzenie to zawsze najlepsze rozwiązanie dla każdego, komu zdarza się zajrzeć do kieliszka czy uczestniczyć w bardziej swobodnym świętowaniu różnych okazji, a nie ma czasu na to, by za każdym razem czekać tak długo, by kwestia trzeźwości nie mogła budzić jakichkolwiek wątpliwości. Należy przy tym jednak pamiętać, że nawet modele wysokiej klasy, takie jak wiele dostępnych w naszym sklepie, wymagają przestrzegania podstawowych zasad użytkowania. Jedną kwestią jest ochrona przed czynnikami mogącymi zagrozić trwałości i precyzji działania czujnika. Jeśli więc przewozimy swój alkomat w samochodzie, pamiętajmy o tym, by zabierać go ze sobą w okresie zimowym jeśli planujemy dłuższy postój, a także latem, gdy wnętrze kabiny zostanie mocno nagrzane.

Drugą istotną rzeczą jest kalibracja alkomatu, dzięki której stale będzie on mógł dostarczać precyzyjnych wyników, a sensor przez długi czas zachowa doskonały stan. Tutaj również służymy skuteczną pomocą – nasz serwis szybko realizuje wszystkie niezbędne prace. Zapraszamy do korzystania z przygotowanej przez nas oferty.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl