Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak kupić alkomat? Dobrze wydaj swoje pieniądze
Jak kupić alkomat? Dobrze wydaj swoje pieniądze

Decyzja o zakupie alkomatu to pierwszy dobry wybór odpowiedzialnego kierowcy czy dbającego o bezpieczeństwo pracy pracodawcy. Następnie trzeba jednak dokonać kolejnego i zdecydować się na konkretne urządzenie spośród wielu dostępnych dziś na rynku. By nie zmarnować pieniędzy, mieć z nowego nabytku maksymalny pożytek, nie zmagać się z kłopotami w serwisowania i, co najważniejsze, otrzymywać wiarygodne wyniki testów, trzeba poświęcić tej kwestii odpowiednio dużo uwagi.

Przede wszystkim nie kupuj byle czego i byle gdzie

Powyższe zakrawa na truizm, ale osoby, które wcześniej nie miały z podobnymi przyrządami żadnego kontaktu, mogą mieć trudności z oceną przydatności do czegokolwiek najtańszych urządzeń, jakie można czasami jeszcze znaleźć w marketach czy sklepach ze sprzętem RTV i AGD. Technologia idzie do przodu, wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że wiele takich wyrobów bardzo tanieje, a miejsce tych najmniej wyrafinowanych zajmują inne, oferujące więcej możliwości. Niestety, najtańsze, często jeszcze półprzewodnikowe alkomaty za kilkadziesiąt złotych nie przedstawiają sobą większej wartości. Niskiej klasy sprzęt nie daje pewności wyniku pomiaru, a także będzie wymagał częstego kalibrowania, co podniesie koszty eksploatacji, czyniąc oszczędność na cenie pozbawioną sensu.

Charakterystyka konstrukcji i sposób działania alkomatu powoduje jednak, że opieka serwisowa – przede wszystkim właśnie kalibrowanie, choć w lepszych modelach będzie można wykonywać je rzadziej – jest tak czy inaczej nieodzowna. Dlatego właśnie Promil-lab, oprócz sprzedaży zajmujący się serwisem, stanowi doskonałe miejsce, w którym w znakomitej jakości alkomaty może zaopatrzyć się każda osoba czy instytucja, której jest on potrzebny. Bardzo ważne jest, by każdy przed dostarczeniem odbiorcy przechodził kalibrację. W naszym sklepie to standard.

Konkretnie określ swoje potrzeby i oczekiwania

Nawet dobrych i wartych zaufania alkomatów jest na rynku bardzo wiele, o czym można przekonać się przeglądają naszą ofertę. By właściwie zawęzić krąg poszukiwań, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie o konkretne zastosowanie, jakiemu ma odpowiadać kupowane urządzenie, a także o częstotliwość jego użytkowania. Jeśli potrzebujemy dobrego, podstawowego modelu, którego będziemy sporadycznie wykorzystywać np. do sprawdzenia swojego stanu po zakrapianej alkoholem zabawie, nasze potrzeby w zupełności zaspokoi np. któryś z atrakcyjnych cenowo bestsellerów od AlcoFind (Expert, AF35 czy PRO-X5).

Inne potrzeby może mieć jednak np. zakład pracy, czy różnego typu placówki, gdzie konieczność wykonania badania trzeźwości będzie dotyczyć wielu osób. Podstawowy model musiałby być nieustannie oddawany do kalibracji, toteż zdecydowanie opłaca się wybrać odpowiednio droższy, z sensorem lepiej opierającym się zużyciu. Niekiedy bywa, że nie jest potrzebne bardzo dokładne badanie, a jedynie błyskawiczne stwierdzenie obecności alkoholu w wydychanym powietrzu bądź jego braku. Tu świetnie sprawdzi się urządzenie bezustnikowe, które pozwoli wykonywać testy bardzo szybko, nie powodując kłopotliwych sytuacji. Ci Klienci, którym potrzebny będzie alkomat dowodowy, także znajdą w naszej ofercie coś dla siebie. Zapraszamy do zapoznania się z nią.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl