Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Istnieją sytuacje, gdy badanie trzeźwości musi być wykonywane błyskawicznie
Istnieją sytuacje, gdy badanie trzeźwości musi być wykonywane błyskawicznie

Wszędzie tam, gdzie ustalenie stanu, w jakim znajdują się uczestnicy dowolnego wydarzenia o większej skali czy wykonujący swoje zadania liczni pracownicy nie może trwać zbyt długo potrzebne są szczególne rozwiązania. Łatwość z jaką dokonywane jest badanie ma niekiedy ogromne znaczenie i pozwala szybko podjąć właściwe decyzje i uniknąć nerwowych sytuacji. Wiele ze standardowych alkomatów byłoby wówczas dość kłopotliwymi w użytkowaniu.

Gdy najwyższej klasy alkomat to za mało

Proste z pozoru zadania okazują się nierzadko poważnym problemem, gdy konkretne okoliczności sprawiają, że trzeba będzie je powtarzać wiele razy. Tak właśnie jest z badaniem trzeźwości, gdy do dyspozycji mamy choćby najlepszy, najbardziej niezawodny i precyzyjny alkomat, a osób do badania jest bardzo dużo i przeciąganie wykonywanych z nimi czynności przyniesie tylko kolejne kłopoty. Czy to ze względy na nakład związanego z tym wysiłku, czy też opóźnienie rozpoczęcia pracy, obniżenie płynności ruchu osób, bądź wyczerpywanie się cierpliwości niektórych z nich, co może okazać się problematyczne zwłaszcza wówczas, gdy ich stan wydaje się oczywisty jeszcze zanim potwierdzi do badanie. Jednocześnie, nie zawsze potrzebny jest nam wynik bardzo precyzyjny, a jedynie wiarygodna informacja czy badani są trzeźwi czy nie.

Z takimi właśnie wyzwaniami borykają się np. osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo podczas różnego rodzaju imprez masowych, a także nadzorujące pracę w niektórych branżach, np. w budownictwie, gdzie częstotliwość kłopotów z dyscypliną w tym obszarze wydaje się być największa. Uzasadnione podejrzenie znajdowania się w stanie nietrzeźwości jest wystarczającą przesłanką do oczekiwania poddania się badaniu, to niekiedy jednak za mało, by nie wiązało się to z kłopotami, czy to w postaci zaopatrzenia w dużą ilość ustników, czy nieustannym oddawaniem do kalibracji alkomatu stale będącego w użyciu. Jeszcze inne problemy stoją przed funkcjonariuszami różnego typu służb borykającymi się z ludźmi odmawiającymi współpracy w najprostszych czynnościach.

Wystarczy szybkie dmuchnięcie

Odpowiedź na zarysowane problemy znana jest już od lat, choć jak do tej pory korzystają z niej przede wszystkim policjanci – bezustnikowy alkomat Alcoblow wymaga jedynie kilku sekund by uzyskać pewną odpowiedź na pytanie o stan trzeźwości danej osoby. Dowiemy się jedynie, czy w wydychanym przez nią powietrzu wykryto alkohol. W ten sposób łatwo więc wykonać badanie przesiewowe większej grupy a następnie powtórzyć je u niektórych z użyciem sprzętu bardziej precyzyjnego.

Wielkie możliwości daje tryb pasywny, dzięki któremu można zbadać także osoby nieprzejawiające chęci do współpracy czy sprawdzić wnoszone na teren danego wydarzenia napoje.

Odpowiedni dobór wyposażenia pozwala bez trudu poradzić sobie z każdym problemem – nie inaczej jest z alkomatami. Promil-Lab dostarcza szeroki wybór najróżniejszych urządzeń, a także zapełnia pełną opiekę serwisową. Sprawdź naszą ofertę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl