Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Dobry alkomat to niezwykle przydatny element wyposażenia kierowcy. Tylko jaki?
Dobry alkomat to niezwykle przydatny element wyposażenia kierowcy. Tylko jaki?

Jeszcze na początku 2019 roku można było patrzeć na kwestię nietrzeźwych kierowców z pewnym ostrożnym optymizmem – zatrzymano ich i kilka tysięcy mniej niż w roku poprzednim. W połowie 2019 roku odnotowano już jednak radykalny wzrost w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej. Nadal warto więc sięgać po wszelkie środki, które pozwolą na ograniczenie problemu. We własnym zakresie powinno to być przede wszystkim wyposażenie się w precyzyjny i niezawodny alkomat.

Czy dobry alkomat elektrochemiczny musi być drogi?

Surowość kar zasądzanych w naszym kraju za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości może budzić wiele do życzenia – bardzo często kończy się to grzywną w wysokości nieprzekraczającej tysiąca złotych. Nigdy nie możemy być jednak pewni, czy w naszym przypadku sąd zechce wykazać zrozumienie, a utrata prawa jazdy może się okazać szczególnie dolegliwa. Nie tylko dla zawodowych kierowców, ale i wszystkich, którzy ze względu na tryb życia i wykonywane obowiązki muszą zachować mobilność.

W przypadku większości kierowców, kluczową cechą decydującą o wygodzie użytkowania alkomatu będą jego ograniczone wymiary pozwalające na zabranie go ze sobą wszędzie. Nie dziwi więc, że do najczęściej wybieranych przez Klientów sklepu Promil-Lab należą np. takie urządzenia, jak AF-35, PRO X5 czy Expert cenionej marki AlcoFind. Bardzo łatwo schować je do niemal każdej kieszeni czy schowka, a towarzyszą temu niewygórowane ceny. Nawet jeśli powrót za kierownicę tylko sporadycznie wiąże się z wynikającym z uprzedniego spożywania alkoholu dylematem, nie będzie to problematyczny wydatek dla nikogo.

Szczególną troskę o stan swojej trzeźwości wykazywać muszą kierowcy zawodowi, którzy pozwalają sobie niekiedy na kosztowniejsze zakupy. Znakomitą przydatność w takim zastosowaniu wykazuje alkomat AlcoBlow, choć projektowany był z myślą o innym przeznaczeniu. Ogromna czułość i wielka wygoda użytkowania sprawia, że doskonale sprawdza się także do samokontroli.

Nie zapominaj o swoim alkomacie, a będzie Ci dobrze służył

Zakup wysokiej klasy urządzenia to tylko część naszych powinności, o jakich musimy pamiętać jeśli chcemy cieszyć się możliwością wykonania wiarygodnego badania. Każdy alkomat elektrochemiczny wyposażony jest w czujnik, który łatwo ulec może rozkalibrowaniu lub uszkodzeniu. Co to oznacza? Nie powinien być traktowany jako wyposażenie samochodu, którego miejscem przechowywania jest obojętnie który schowek i na dowolnie długi czas. Sensor ten trzeba bowiem chronić przed szeregiem czynników, do których należą np. skrajne temperatury. Jeśli nasz pojazd przez kilka zimowych dni będzie stał bezczynnie i jego wnętrze nie będzie ogrzewane, alkomat koniecznie musimy zabrać ze sobą. Należy o nim pamiętać również latem i unikać miejsc, które ulegają intensywnemu nagrzewaniu. Wyeliminujmy jeszcze ryzyko narażenia na opary paliw i rozmaitych silnych substancji chemicznych, a także regularnie oddawajmy swój egzemplarz do kalibracji – zgodnie z zaleceniami producenta konkretnego modelu. Wówczas zawsze możemy być pewni, że wynik badania będzie wiarygodny, a decyzja o powrocie na trasę słuszna. Sklep Promil-Lab zaprasza do zakupów!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl