Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Blokady alkoholowe

Kwestia badania trzeźwości nierozerwalnie związana jest z problematyką prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo to przy tej okazji osoby nietrzeźwe powodują zwykle najbardziej groźne i tragiczne w skutkach zdarzenia. Groza tego problemu wynika także stąd, że zagrożenie, jakie niesie ze sobą nietrzeźwy kierowca nie dotyczy wyłącznie jego samego, ale wszystkich, często tego nieświadomych, uczestników ruchu. Zapewnienie skutecznych sposobów na eliminację możliwości rozpoczęcia przez niego jazdy stanowi zatem ważne zadanie. Doskonałym rozwiązaniem jest blokada alkoholowa, której montaż w pojeździe uniemożliwia samodzielne jego uruchomienie. Jest to specjalny alkomat blokujący zapłon, gdy u korzystającej z niego osoby stwierdzona zostanie obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Samochodowa blokada alkoholowa to skuteczny sposób na bezpieczeństwo na drodze

Od pewnego czasu blokady alkoholowe mogą stanowić ratunek dla osób, którym na skutek zatrzymania za kierownicą w stanie nietrzeźwym odebrano jego prawo jazdy. Montaż takiego urządzenia może przyczynić się do złagodzenia ponoszonej kary. Konieczność regularnej kontroli trzeźwości to zatem umiarkowana niedogodność i cena, jaką trzeba ponieść by odzyskać swobodę podróżowania. Samochodowa blokada alkoholowa może mieć jednak dużo szersze zastosowanie.

Jest to doskonały sposób na zabezpieczenie swojej floty przed nieodpowiedzialnym użyciem poszczególnych pojazdów. Wyposażenie się w takie rozwiązanie mogą więc rozważyć osoby zarządzające nim we wszelkiego rodzaju firmach transportowych, taksówkarskich, prowadzących wypożyczalnie pojazdów, czy do innych jeszcze celów wykorzystujących tabor samochodowy. Im poważniejsze konsekwencje może mieć w danym typie usług transportowych ewentualny spowodowany przez nietrzeźwość kierowcy wypadek, tym bardziej warto zapobiegać takiemu ryzyku na wszelkie możliwe sposoby. Alko blokada składa ze sterownika uniemożliwiającego zapłon oraz zewnętrznego urządzenia, które wymaga takiej samej troski serwisowej, jak każdy inny alkomat. Należy więc regularnie poddawać go kalibracji. Promil-lab wspiera swoich Klientów i wykonuje dla nich takie usługi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl