Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Alkomat Alcofind Pro X5+ wyświetla komunikat cErr i nie pozwala wykonać badania. Co robić?
Alkomat Alcofind Pro X5+ wyświetla komunikat cErr i nie pozwala wykonać badania. Co robić?

Zadowolenie z dowolnego urządzenia wymaga szczegółowego przestrzegania zasad związanych z jego użytkowaniem. Niekiedy bywa, że zaniedbanie tego zagadnienia nie tylko nie pozwala korzystać z niego w pełni, ale także grozi doprowadzeniem do poważnych uszkodzeń, czyniących dany sprzęt bezużytecznym, póki nie przejdzie fachowej naprawy. Nie inaczej jest z alkomatami, toteż producenci najlepszych urządzeń tego rodzaju dokładają wszelkich starań, by związane z tym ryzyko zminimalizować.

Producent przewidział, że pamięć może Cię zawodzić

Częstotliwość, z jaką korzystamy z naszych alkomatów jest bardzo różna i zależy od wielu czynników, przede wszystkim okoliczności, w jakich zdarza nam się sięgać po alkohol, a tych niekiedy przewidzieć nie sposób. Bywa, że urządzenie służy nam regularnie i stale mamy w pamięci daty już dokonanych i przyszłych czynności serwisowych, bądź liczbę badań, jaką możemy jeszcze wykonać.

Są jednak i tacy, którzy w tester trzeźwości przezornie wyposażyli się na wszelki wypadek, mimo że nie należą do osób często oddających się zabawie, bądź robią to wtedy, kiedy naprawdę mają na to czas, wobec czego na co dzień nie stają przed koniecznością wykonania badania. Gdy w końcu zdarzy się, że wątpliwości odnośnie własnego stanu muszą być natychmiast rozwiane, stan urządzenia, które ma to umożliwić, bywa dla nas zupełną zagadką. Trzeba tutaj przypomnieć, że sensor każdego alkomatu zużywa się nie tylko podczas testów – jego czułość zmienia się także wraz z upływem czasu, toteż w ręce fachowców taki sprzęt powinien trafiać regularnie, niezależnie od tego, jak często musimy z niego korzystać.

O wszystkim tym dobrze wiedzą dostarczający najlepsze alkomaty producenci, toteż ich wyroby same liczą nie tylko kolejne użycia, ale także upływający czas. Zaniedbanie konieczności dokonywania kalibracji rodzi nie tylko ryzyko błędnego pomiaru, ale także uszkodzenia dość kosztownego przecież urządzenia. W pewnym momencie ulega więc ono zablokowaniu, chroniąc zarówno bezpieczeństwo użytkownika, jak i jego pieniądze.

Cokolwiek się dzieje, udaj się do serwisu, a rozwiążemy problem

Alcofind Pro X5+ to obecnie jeden z najchętniej kupowanych modeli, co zawdzięcza znakomitej dokładności, wygodzie obsługi, a także korzystnej relacji ceny do jakości. Został on przez producenta zabezpieczony na wypadek zaniedbań ze strony użytkownika. Jeśli nie wykonamy wcześniej pięciuset badań, kolejna kalibracja powinna nastąpić po roku. Upływ tego czasu urządzenie zasygnalizuje komunikatem „CAL”, a następnie, po kolejnych sześćdziesięciu dniach, zostanie zablokowane, a na ekranie ujrzymy komunikat „cErr”. Nie jest to więc żadna usterka – przeciwnie, to prawidłowo działające automatyczne zabezpieczenie sprzętu wymagającego opieki technicznej.

Aby taki egzemplarz odblokować i przywrócić do używalności wystarczy po prostu przeprowadzić kalibrację, a więc podstawową czynność serwisową. Fachowcy serwisu Promil-Lab szybko realizują każde zamówienie, zwracając użytkownikom alkomaty w pełni gotowe do pracy. Zapraszamy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl